Жіноче вбрання Північної Київщини. Основні елементи українського народного одягу мають давньослов'янське походження і беруть свої витоки з культури Київської Русі.
Джерело: Фольклоре
Чоловіче вбрання з Західного Поділля (Тернопільщина)
Джерело: Фольклоре
Парубоцьке вбрання Середньої Наддніпрянщини. Основні елементи українського народного одягу мають давньослов'янське походження і беруть свої витоки з культури Київської Русі.
Джерело: Фольклоре
Майстер-клас від МЕДІА-центру “Фольклоре”, створеного при Національному центрі народної культури “Музей Івана Гончара” у 2014 році з метою популяризації традиційної культури.
Відео на YouTube: https://www.youtube.com/watch?v=B1zK4U0CJO0
Магазин-виставка “Борщівська сорочка”
Україна, місто Тернопіль, торгово-розважальний центр “Атріум”
Про українську вишивку та її історію. З майже 200 вишивальних швів до нас дійшли лише одиниці – хрестик і гладь, геть не українські
ПереглянутиВ Україні є ремесла, які можна назвати брендовими для української культури, серед них – решетилівська вишивка білим по білому. Вишивка біллю один із найскладніших та найоригінальніших видів української народної вишивки. Вона виникла у Решетилівці на Полтавщині і стала візитною карткою цього краю. У решетилівській вишивці збережені старовинні візерунки, які служать оберегами. Майстриня Надія Вакуленко допоможе нам навчитися найвідомішої української вишивки.
Джерело: Перший національний канал
Далеко від рідної землі українські матері зуміли зібрати і зберегти унікальні старовинні вишиті сорочки.
Виставка жіночих вишиваних сорочок в Українському національному музеї Чикаго.
У фільмі використані унікальні кольорові відеокадри, на яких зображено українців Чикаго у 1950-х роках
Щороку День Незалежності київстарівці святкують у національному вбранні. “День Вишиванки” відзначають 23-го серпня у переддень народження країни – всі співробітники приходять на роботу у вишиванках. В “Київстар” щиро пишаються українськими традиціями і своїм прикладом надихають всіх українців
ПереглянутиКоли береш у руки писанку, розумієш, що це маленьке диво. Важко уявити, що майже подібну колись тримав у своїх руках далекий пращур, виписуючи на ній сонячні знаки: динамічну свастику чи витончену спіраль… Або раптом посиплеться рисочками дощик і засіються крапками зерна, чи “воловими очками” задивиться у твою душу старий бог. А на цій – якийсь митець-філософ зобразив на чорному тлі червоний безкінечник…
Джерело: Новий Акрополь